Weekly News

Son Dakika

Turgay Tanülkü'den çok anlamlı hareket

 

Turgay Tanülkü'den çok anlamlı hareket
 

KOCAELİ (İHA)

 

İstanbul Devlet Tiyatrosu sanatçısı, Oyuncu ve yönetmen Turgay Tanülkü'nün başrolünü oynadığı, Sait Faik Abasıyanık'ın 'Son Kuşlar' adlı eserinden uyarlanan tiyatro oyunu, Kocaeli 2 nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda sahnelendi.

23 ÇOCUĞU OKUTUYOR  

Oyun öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tanülkü, “Burada gördüğünüz gibi kadınlarımıza ve çocuklarımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Çünkü bu çocuklara aileleri sahip çıkmıyorsa, bizim sahip çıkmamız gerekiyor. Bu kapsamda mahkum eşi veya annesi ‘Çocuğumu alır mısın?’ diye soruyor, ben de kabul ediyorum. Bu şekilde aldığım 23 tane çocuğum var ve bunları okutmaya çalışıyorum" dedi.

"BİR ERKEK EVLAT DAHA ALIYORUM"

Ailesi cezaevinde yatan 2 çocuğun barınma ve eğitim masraflarını üstlendiğini belirten Tanülkü, "Cezaevinde bir hükümlümüzün annesi çocuğu için bize dilekçe yazmış ve onu buradan gitmeden alacağım. Çocuklarımız üniversiteyi bitirene kadar aileleri yanına gelmiyor. Bir süre sonra çocuklar alışınca da çocuklar ailelerinin yanına gitmek istemiyor. Çünkü kendi dünyalarını kurmuş oluyorlar. Bu kapsamda Gebze Açık Cezaevi'nden bir erkek evlat alıyorum, Kandıra Cezaevi'nden ise az önce bana 'dede' diyen çocuğu 1 sene içerisinde almayı düşünüyorum" diye konuştu.

Güncellenen Son Haberler