Weekly News

Son Dakika

O Ses Türkiye birincisi ödülü kazandı! İşte,

 

Yarışmanın final gecesinde bir önceki yılın şampiyonu Dodan sahneye çıkararak mini bir performans sergiledi. Elemelerin ardından final aşamasında Lütfiye ve Yener-Ümit ikilisine destek verenlerin gönderdiği SMS'ler, yarışmanın birincisini belirledi. İşte, 2018 O Ses Türkiye birincisi ve finalistleri ile birlikte dün geceye dair tüm detaylar

VİDEO:http://blob:http://www.hurriyet.com.tr/00f65fa4-9507-49ef-9bce-222dd5e3da49

O Ses Türkiye'nin 4 Şubat tarihli bölümünde final heyecanı yaşandı. 'O Ses Türkiye 2018 şampiyonu kim oldu?' sorusuna yanıt geç saatlerde geldi. Finale kalan Aydan, Ceren, Lütfiye, Nihat, Oğulcan ve Yener- Ümit ikilisinin kıyasıya mücadele ettiği final bölümünün sonunda 1 kişi sms oylaması sonucunda şampiyon ilan edildi. İşte O Ses'in bu yılki şampiyonu ve yaşam hikayesi!

O Ses Türkiye'nin aylar süren mücadelesinde büyük finale kadar kalmayı başaran Aydan Kahraman, Ceren Düzova, Lütfiye Özipek, Nihat Mugil, Oğulcan Bolcan ve Yener Bulut-Ümit Durak ikilisi şampiyon olmak için performanslarını sergiledi. İlk turda Ceren ve Aydan, İkinci tur bölümünde ise Nihat ve Oğulcan elendi.

ŞAMPİYON KİM OLDU?

Tüm jüri üyelerinin en az bir kişiyi finale taşımayı başardığı final bölümünde son ikiye kalan ile Lütfiye ve Yener-Ümit ikilisi ikişer performans daha sergiledi. Sms oylaması sonucunda Gökhan Özoğuz'un takımında yer alan Lütfiye Özipek şampiyon oldu.

O Ses Türkiye yarışmacıları Yener Bulut ve Ümit Durak kimdir

 

 

O Ses Türkiye yarışmacıları Yener Bulut ve Ümit Durak kimdir?

LÜTFİYE ÖZİPEK KİMDİR?

Lütfiye Özipek, 1990 yılında Kıbrıs'ta dünyaya geldi. Müzikal kariyerine çok küçük yaşta piyano çalarak başlayan Özipek, o günden beri serüvenine devam ediyor.Özipek, lise eğitimini Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi'nde tamamlamasının ardından, önce University Of Nicosia'da caz eğitimi, ardından İngiltere'de Pop Müzik ve Söz Yazarlığı Eğitimi alarak 2013'te mezun oldu.Kıbrıs'ta verdiği konserlerinde pop, caz ve alternatif müziğe yer veren Özipek, Türkiye'de kendi söz ve bestelerinden oluşan albüm için çalışmalarını sürdürüyor.

DODAN VE RESUL KENDİ PARÇALARINI SESLENDİRDİ

Yarışmanın geçtiğimiz yılki finalistleri Dodan ve Resul, O Ses Türkiye 2018'e katılarak kendi besteledikleri şarkıları seslendirdi. İkili ile jüri üyeleri arasında sıcak diyaloglar yaşandı.

2017 O SES TÜRKİYE ŞAMPİYONU

O Ses Türkiye'nin 2017 sezonunda yarışmanın başından beri jüri koltuğundan oturan Hadise'nin takımı 6 yıl sonra ilk kez birinci oldu. Şampiyon olan Dodan, böylece araba ve single albüm ödülünün de sahibi oldu.

Güncellenen Son Haberler