Weekly News

Son Dakika

Müziğin Genç Sesi Orhan Aykut "Sual" Albümüyle Müzikseverlerle Buluşuyor.

 

1980 doğumlu genç müzisyen Orhan Aykut'un "Sual" isimli ilk albüm çalışması Atölyem Production etiketi ile Kasım ayında tüm müzik marketlerde ve dijital arenada yerini aldı. Küçük yaşlarda müziğe olan ilgisiyle, piyano ve kemal dersleri alan ve bu eğitimi şan dersleriyle de bütünleştirerek mesleğini hazırlayan Orhan Aykut, bugüne kadar enstürmanı de ile birçok sanatçıya eşlik etti. Keman sanatçısı olarak tanınan ve müziğe hizmet eden Orhan Aykut, ilk albümü “Sual” de aranjör Eser Taşkıran çalıştı.

Türk Sanat Müziği ezgileri ve Pop Müziği motifleriyle harmanlanan ve dokuz şarkıdan oluşan albümde sanatçının da dört bestesi yer alıyor.

“İstanbul Olsaydın”, “Ömrümün Fermanı”,

“Senin Olsun”, “Beni Görmelisin”…

Albüme, Murat Sağır, Hakan Demirtaş, Nurullah Genç, Fatih Yeter, Muhsin Kuloğlu, Yavuz Bülent Bakiler, Adem Oslu, Zekeriya Özberk müzik ve sözleriyle destek verdiler. Albümde yeralan diğer şarkılar.

“Aşk Arsızı”, “Lütfen”, “Sual”, “Dön”, “Annem”

Orhan Aykut, “Sual” albümde söz ve müziği Özcan Korkut'a ait, Türk Müziğinin önemli eserlerinden “Annem” şarkısını da farklı bir yorum ile dinleyicinin beğenisine sunuyor. Yıllarca bir çok sanatçıya sahnede eşlik eden, tören resepsiyon ve konserlerde sahne alan Orhan Aykut, yeni albümü sevenleriyle buluşturmanın heyecanı yaşıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=qkn84kFnCGE

Güncellenen Son Haberler