Weekly News

Son Dakika

Düşes'ten taciz ve cinsiyet ayrımcılığı protestolarına ince destek

Üstelik bu kez başrolde Cambridge Düşesi Kate Middleton yer aldı. 
İngiltere'nin en saygın sinema ödülleri olan BAFTA Ödülleri dün gece Londra'da düzenlenen törenle kazananlara dağıtıldı. Gecenin kırmızı halısına ise Altın Küre'de zirveye çıkan "tacizlere ve cinsiyet ayrımcılığına karşı yürütülen protestolar' damgasını vurdu.
Beyazperdenin ünlü yıldızları tıpkı Altın Küre'de olduğu gibi BAFTA Ödülleri'nin dağıtıldığı gecede de tepeden tırnağa siyah giyindiler. Her ne kadar gece sinema oyuncularının gecesi olsa da en çok konuşulan kişi Cambridge Düşesi Kate Middleton oldu.
Aralarında Angelina Jolie, Margot Robbie'nin de bulunduğu yıldızlar sinema sektöründe yaşanan tacizler ve cinsiyet ayrımcılığına yönelik Time's Up hareketine destek verdiklerini belirten siyah kıyafetler giydi. Düşes'in renk seçimi ise tartışma konusu oldu. 
Diğer ünlülerin aksine siyah yerine Jenny Peckham imzalı koyu yeşil bir elbise giyen Middleton'ın bu seçimi hareketin destekçisi olan bazı kişiler tarafından eleştirildi. "Kate Middleton da bu harekete destek vermek için siyah giyebilirdi. Tamam, kabul, Kraliyet ailesinden birinin politik görüşlerini ifade etmesi protokol kuralları gereği yasak. Ama bu politik bir mesele değil insani bir mesele" diye yorum yaparak Düşes'i eleştirdi. 

Ancak onu savunanlar, protestoya yaptığı "ince desteği" ön plana çıkardı. Onlara göre, mensup olduğu ailenin kuralları gereği herhangi bir protesto hareketine katılamasa da Kate Middleton, Time's Up hareketine çok ince bir destek verdi.
Bu görüşü savunalara göre, hamile olan Düşes'in koyu yeşil elbisesinin roba kısmını süsleyen siyah kuşak, çanta ve ayakkabı seçimi, elbisesinin; yürüdükçe ortaya çıkan siyah tülden hazırlanan astar kısmı buna kanıt olarak gösterildi.
Törene, kocası Prens William ile birlikte katılan ve üçüncü bebeğine hamile olan Düşes Middleton, Jenny Peckham imzalı bir gece kıyafeti giydi. 

Karnı burnunda olan Düşes'in elbisesi her ne kadar protesto hareketinin simge rengi olan siyah olmasa da "Kate Middleton'dan protetolara ince desteK" yorumlarına yol açan küçük dokunuşlara sahipti. Her ne kadar bazı kişiler Kate Middleton'ın istese de böyle bir protestoya destek veremeyeceğini söylese de bazıları da "Kate'in kıyafeti çok akıllıcaydı. Siyah değildi belki ama protestolara destek verdiğini gösterecek kadar da koyu renkliydi" yorumlarını yapı.Ancak bazı feminist hareket sözcüleri yine de Düşes'i kadınları korumaya yönelik bu protestoya yeteri kadar destek olmamakla eleştirdi.

Düşesten taciz ve cinsiyet ayrımcılığı protestolarına ince destekDüşesten taciz ve cinsiyet ayrımcılığı protestolarına ince destekDüşesten taciz ve cinsiyet ayrımcılığı protestolarına ince destekDüşesten taciz ve cinsiyet ayrımcılığı protestolarına ince destekDüşesten taciz ve cinsiyet ayrımcılığı protestolarına ince destek

Güncellenen Son Haberler